Асоціація «УКРФАКТОР» - об’єднання учасників фінансового ринку

Асоціація «УКРФАКТОР» створена з метою об’єднання учасників фінансового ринку для здійснення спільних дій щодо розбудови конкурентного ринку фінансових послуг в Україні, донесення спільної позиції до державних органів стосовно нормативно-правового регулювання фінансової діяльності, запровадження провідного світового досвіду та практики надання послуг на фінансовому ринку, представництва та захисту інтересів членів Асоціації у відносинах з державними органами, координації дій членів Асоціації та реалізація спільних проектів.

Поточний стан ринку небанківських фінансових послуг, як ніколи, потребує об’єднання професійних учасників ринку та створення сильної саморегулюючої організації для розбудови прозорого конкурентного середовища.

За інформацією Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері ринків фінансових послуг за 9 місяців 2015 року в структурі факторингових операцій найбільшу частку займали операції з фінансування прав вимоги за банківськими кредитами, а саме 11,1 млрд.грн. з 11,6 млрд.грн. загального обсягу операцій. Щодо структури фінансування факторингових операцій варто зазначити, що 9,5 млрд.грн. з 11,6 млрд.грн. було профінансовано з власних коштів, що свідчить про недовіру іноземних та національних інвесторів та про непрозорість ринку.

Враховуючи те, що протягом 2014-2015 років більш ніж 65 комерційних банків України визнані неплатоспроможними загальний обсяг активів, який був вилучений з банківської системи, складає більш ніж 300 млрд.грн. та знаходиться в управлінні держави в особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі ФГВФО). За підсумками 2015 року ФГВФО було отримано близько 1 млрд.грн. (менше 1% номінальної вартості активів) від продажу прав вимоги за кредитними зобов’язаннями клієнтів неплатоспроможних банків, що свідчить про те, що поточний процес управління активами є непрозорий, неконкурентний, забюрократизований та корупційний.

Закликаємо Вас прийняти активну участь в створенні та роботі Асоціації «УКРФАКТОР», адже саме зараз ми маємо відкрите вікно можливостей для закладення фундаменту на якому буде побудований прозорий та відкритий ринок фінансових послуг в Україні. Ми не маємо морального права довірити вирішення долі фінансового ринку бюрократизованим державним інституціям в яких є одна мета – корупційне збагачення.

У разі зацікавленості у членстві в Асоціації, просимо використовувати наступні контактні дані:

З умовами вступу до Асоціації Ви можете ознайомитись за посиланням http://ukrfactor.com/umovi_vstupu/