Законопроект про злиття та поглинання дрібних та середніх банків може бути не прийнятий до кінця року.

Законопроект про злиття та поглинання дрібних та середніх банків може бути не прийнятий до кінця року.

За вимогою Національного банку України станом на 1 січня 2017 року капітал кожного українського банку повинен бути не менше 300 млн. грн. Шляхами досягнення такого рівня капіталу є збільшення його шляхом внесення коштів акціонерами, або об’єднання.
Заступник Голови НБУ В. Рашкован повідомив, що Національним банком вже підготовлений пакет законопроектів для спрощення процедури злиття і приєднання банків.
Однак за заявою Р. Демчака, який є заступником голови комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності, 11 місяців недостатньо для створення законодавчого механізму, який би спростив процес злиття банків.
Звертаємо увагу на те, що корпорації UBG, яка була заснована Р. Демчаком та в 2011 році передана в управління підлеглим на користь громадської діяльності, належить Публічне акціонерне товариство «ПЕРЕХІДНИЙ БАНК «РВС БАНК». Відповідно до звітності за 3-й квартал 2015 року, яка розміщена на сайті вказаного банку, власний капітал складає 372,8 млн. грн.
Рекомендація Р. Демчака використовувати практику створення перехідних банків для отримання банківської ліцензії базуються на позитивному досвіді ПАТ «ПЕРЕХІДНИЙ БАНК «РВС БАНК», адже за рік роботи нерозподілений прибуток банку склав 251,3 млн. грн.
Нагадаємо, що банк був проданий ФГВФО за 31.86 млн. грн.

https://uk.wikipedia.org/
http://rwsbank.com.ua/
http://www.fg.gov.ua/

25.02.2016