Учасники ринку пропонують ФГВФО допомогу в розбудові прозорого процесу продажу активів.

Учасники ринку пропонують ФГВФО допомогу в розбудові прозорого процесу продажу активів.

01.03.2016 року відбулась зустріч учасників фінансового та банківського ринку за участю Голови Асоціації “Укрфактор”, Мар’яна Самбірського.

Представники Торгово-промислової та Аудиторської палати України, Асоціації українських банків, Асоціації учасників колекторського бізнесу України, Агентства по рефінансуванню житлових кредитів, Асоціації консалтингових фірм обговорили поточний стан ринку активів неплатоспроможних банків та домовились звернутись до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з пропозицією створити громадську раду.

Голова Асоціації  “Укрфактор” висловив загальну думку членів асоціації щодо необхідності залучення професійних учасників ринку в процес побудови прозорого та конкурентного механізму роботи з активами неплатоспроможних банків.

Разом з цим, Голова Асоціації зазначив, що наріжним каменем успішного співробітництва з ФГВФО є підготовка конкретного плану дій та його поступова імплементація.

Нагадаємо, що Ігор Будник, директор департаменту управління ризиками НБУ, на прес-конференції регулятора повідомив, що НБУ вважає процес реалізації Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) об`єктів заставного майна, неефективним.
З моменту затвердження першої постанови регулятора (19 серпня 2015 року) було погоджено 428 об`єктів на суму 2 млрд 760,89 млн гривень, з яких фонд реалізував тільки 36 (на 256,33 млн гривень), або близько 8%. Про це повідомив Ігор Будник, директор департаменту управління ризиками НБУ на прес-конференції регулятора, пише «РБК-Україна».
"Ми вважаємо, що процес реалізації застав ФГВФО вкрай не ефективний і несе в собі значні корупційні ризики. Зараз ми покладаємо надії на створення у фонді консолідованого офісу", - зазначив Будник і додав, що фонду на даний момент заважають такі проблеми, як формальний підхід до оцінки заставного майна та распорошена реалізація об`єктів, яка проходить на десятках різних торговельних майданчиків.

01.03.2016