Національний банк звернувся до парламенту з метою удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг.

Національний банк звернувся до парламенту з метою удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг.

Національний банк звернувся до народних депутатів України щодо підтримання проекту Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг” № 2456-д (далі – законопроект № 2456-д).

За словами директора Юридичного департаменту Національного банку України, Олега Заморського, “у європейських країнах права та свободи громадян, особливо в частині забезпечення прав споживачів фінансових послуг, є безперечним та обов’язковим надбанням суспільства. Інститути та механізми захисту цих прав і свобод давно закріплені в нормах права і щодня реалізуються на практиці. Україна ж лише розпочинає розбудову сучасної системи захисту прав споживачів фінансових послуг. І законопроект № 2456-д є наріжним каменем на цьому шляху”.

Законопроект № 2456-д спрямований насамперед на усунення прогалин та неузгодженостей у системі нормативно-правового забезпечення захисту прав споживачів. Такі правові недоліки досі спричиняють неоднакове застосування правових норм судовою системою.

Законопроект зокрема встановлює однакові вимоги щодо реклами послуг, розкриття інформації банками та небанківськими фінансовими установами.
Так, НБУ отримає повноваження визначати  мінімальний обсяг інформації, яка має надаватися споживачу щодо кожного виду банківської діяльності, якщо це не врегульовано законодавством.

Законопроект № 2456-д є одним із законопроектів, прийняття яких передбачено Комплексною програмою розвитку фінансового сектору України до 2020 року. Його було зареєстровано 29 грудня 2015 року.  

За матеріалами finance.ua

11.02.2016