«Назорро», або продаж банків-банкрутів. Версія 2.0.

«Назорро», або продаж банків-банкрутів. Версія 2.0.

1 січня 2016 року в Фонді гарантування вкладів фізичних осіб почав роботу новий підрозділ, департамент консолідованого продажу та управління активами, завданням якого було створення прозорого процесу продажу активів неплатоспроможних банків. Протягом першого півріччя роботи була проведена робота по систематизації активів, які виставляються на продаж, однак завдяки використанню старого механізму продажу через близько 40 електронних бірж значного збільшення надходжень коштів до ФГВФО не відбулось.

Наступним етапом реформування є створення системи електронних аукціонів для продажу майна банків-банкрутів, на базі технологій ProZorro, про що йдеться в меморандумі про співробітництво між ФГВФО, Мінекономрозвиту, НБУ та Transparency International Ukraine, який був підписаний 24 червня 2016 року (http://www.epravda.com.ua/publications/2016/07/8/598421/).

На думку підписантів меморандуму основною проблемою в процесі продажу є можливість притримання «смачних» активів, недопуску до торгів зацікавлених осіб та інші зловживання. В той же час учасники ринку скаржаться на завищені ціни за якими виставляються активи на продаж. Сподіваємось, що запровадження нової системи продажу дозволить формувати саме ринкову ціну на активи банків, які ліквідуються, та прискорить процес конвертації активів в грошові кошти.

11.07.2016